Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

KONKURS Z BUNDESLIGĄ XV edycja!

 

Znasz się na niemieckim futbolu, lubisz rywalizację i pragniesz się sprawdzić na tle najlepszych? Wystartuj w Konkursie z Bundesligą i zdobądź bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora konkursu – niemiecką firmę AIDe z München!

Przed nami znów emocjonujące futbolowe miesiące, rozpoczęła się bowiem runda wiosenna Bundesligi i 2. Bundesligi. W związku z tym na łamach „Wochenblatt.pl” rozpoczynamy nasz tradycyjny Konkurs z Bundesligą, który potrwa od 19. kolejki rundy rewanżowej rozgrywek 2016/17, do końca maja 2017 roku. Współorganizatorem i głównym sponsorem konkursu po raz kolejny jest niemiecka firma AIDe z München, która ufundowała trzy niezwykle atrakcyjne nagrody główne.

REGULAMIN

O kolejności miejsc grających na końcu konkursu decydować będzie łączna liczba punktów, które uczestnicy naszej zabawy gromadzić będą do końca konkursu. Co tydzień publikować będziemy na łamach naszej gazety kupon z czterema pytaniami dotyczącymi Bundesligi i 2. Bundesligi, ale zdarzać się może, że pojawią się pytania dotyczące meczów III ligi oraz teoretyczne, dotyczące historii niemieckiego futbolu. Regularnie też, co tydzień w wydaniach „Wochenblatt.pl” prezentowana będzie klasyfikacja bieżącej rundy oraz klasyfikacja łączna z imionami i nazwiskami grających oraz miejscowością ich zamieszkania. Nagrody wręczymy zwycięzcom na uroczystym zakończeniu konkursu w połowie czerwca w redakcji „Wochenblatt.pl” i w obecności przedstawiciela firmy AIDe. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

 

PUNKTACJA

Pytania konkursowe zawsze będą miały różne stopnie trudności. Za prawidłową odpowiedź na pierwsze, które naszym zdaniem będzie najtrudniejsze, bo najczęściej będzie polegało na wytypowaniu wyniku meczu najbliższej kolejki ligowej nad Renem, grający otrzyma 8 punktów. Natomiast następne trzy punktowane będą kolejno: 4, 2 i 1 punkt. A zatem maksymalna tygodniowa zdobycz wynosi 15 pkt.

DLA GRAJĄCEGO

> Odpowiedzi należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Konkurs z Bundesligą”. Termin nadsyłania kuponów podajemy oddzielnie przy każdej serii pytań – należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego.

> W każdej rundzie będzie można wysłać maksymalnie 10 kuponów, ale tylko jeden – ten najlepszy – będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji łącznej oraz danego tygodnia. UWAGA! Od 8. rundy będzie można wysyłać dowolną liczbę kuponów, wtedy również tylko ten najlepszy będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji danego tygodnia oraz klasyfikacji łącznej.

> Biorący udział w Konkursie z Bundesligą muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Zespół Producencki Pro Futura.

> Warunkiem wręczenia nagród zwycięzcom jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

> W Konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy Zespołu Producenckiego Pro Futura oraz członkowie ich rodzin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia prosta!

Zgodnie z tradycją Konkursu z Bundesligą w serii pytań teoretycznych trudno o pomyłkę, co bardzo dobrze świadczy o grających, ich poziomie wiedzy oraz zaangażowaniu. Stąd też w czołówce klasyfikacji łącznej po XVII serii pytań nie nastąpiły żadne zmiany. To z kolei oznacza, że triumf w XV edycji naszej zabawy liderowi klasyfikacji łącznej, a jednocześnie obrońcy tytułu mistrzowskiego Januszowi Kutowi z Bytomia może odebrać tylko jakiś kataklizm. Konkretnie w ostatniej serii pytań nie mógłby zdobyć ani jednego punktu, a jego najgroźniejszy rywal Andrzej Kern musiałby jednocześnie ustrzelić piętnastkę, co akurat jest bardzo możliwe.

Wracając jednak do rozwiązań bardziej realnych, ostatnia kolejka powinna przede wszystkim zadecydować, kto na mecie naszego konkursu uplasuje się na kolejnych miejscach premiowanych nagrodami – drugim i trzecim, a tu wciąż jeszcze kandydatów jest kilku, ale największe szanse mają oczywiście Andrzej Kern, obecny wicelider, oraz Rudolf Kulig, który niemal w każdej edycji plasuje się w ścisłej czołówce, lecz zwykle na ostatniej prostej brakowało mu przysłowiowej „kropki nad i”, by sięgać po premie. Tym razem jednak wydaje się niemal niemożliwe, by na linii mety tak sromotnie potknął się w serii pytań teoretycznych, ale dopóki piłka w grze…

 

Czołówka klasyfikacji po 17 rundach

Janusz Kut Bytom 166

Andrzej Kern Kamionka 152

Rudolf Kulig Popielów 150

Gothard Sochor Chróścice 143

Sebastian Ratajczyk Wrocław 142

Herbert Kabus Gorzów Śl. 138

Józef Barnert Głogówek 136

Rajnard Kupczyk Głogówek 134

Andrzej Szumny Opole 118

Krystian Cieśliński Ruda Śl. 113

Grzegorz Tokarczyk Katowice 111

Radosław Bugajski Wałbrzych 110

Piotr Sowada Tychy 106

Robert Konieczny Mysłowic 105

Piotr Kowalski Zabrze 105

Bogdan Mikołajczyk Tarnowskie G. 104

Tomasz Turkowski Oleśnica 103

Jadwiga Sokołowska Sosnowiec 102

Franz Hurek Krośnica 99

Robert Konieczny Mysłowice 99

Antoni Szymanek Gliwice 99

Stanisław Ciesielski Oleśnica 99

Dariusz Rymarczyk Legnica 97

Krystian Mańka Czeladź 96

Tomasz Tarnowski Wodzisław Śl. 90

Waldemar Wołczyk Oława 90

Teodor Pawlicki Siemianowice Śl. 89

Dariusz Litwiniec Tarnowskie G. 87

Antoni Pietras Brzeg 88

Janusz Lukasczyk Piekary Śl. 84

Piotr J. Paulsen Krzanowice 45

Andrzej Myśliwiec Chorzów 33

 

Odpowiedzi na 17. zestaw pytań

  1. Ernest Otto Prandella
  2. Druga Bundesliga
  3. 1932 rok
  4. Felix Götze – Bayern München

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Świerc

Show More