Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Śladami przeszłości, warsztaty wielkanocne,  z i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

Warsztaty wielkanocne

W sobotę 17 marca zarząd DFK Pokrzywnica zorganizował wielkanocne kreatywne warsztaty dla najmłodszych. Dzieci pod okiem prowadzącej Anny Ludwig własnoręcznie przygotowały kartki świąteczne. Warsztaty odbyły się w godzinach popołudniowych w świetlicy wiejskiej. Projekt sfinansowany był ze środków Konsulatu RFN w Opolu.

 

 

 

 

Żurowa środa

28 marca DFK Biedrzychowice zorganizował wraz w radą sołecką wsi żurową środę. Z tej okazji odbyło się wielkie ognisko i wspólne „palenie żuru” w Farskim Ogrodzie. Były grillowane kiełbaski i opowiadanie o dawnych zwyczajach świąt wielkanocnych. Na tych, którzy na imprezę przynieśli tradycyjne pochodnie czy szkrobałczki, czekały nagrody.

 

 

 

 

Warsztaty w Reńskiej Wsi

DFK Reńska Wieś zaprosił w zeszłą sobotę na warsztaty wielkanocne, które poprowadziły specjalistki z opolskiej Cepelii. Uczestnicy uczyli się, jak ozdabiać wielkanocne jajka oraz jak zrobić palmę wielkanocną. Trwające prawie trzy godziny warsztaty odbyły się w sali spotkań DFK Reńska Wieś. Projekt sfinansowany był ze środków Konsulatu RFN w Opolu.

 

Foto: DFK Reńska Wieś

 

 

 

 

Śladami przeszłości

13 marca oddział DFK w Raciborzu zorganizował wycieczkę pt. „Śladami przeszłości”. W programie wycieczki była wizyta w Centrum Dokumentacji i Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r. w Radzionkowie. Następnie członkowie DFK odwiedzili Dom Kawalera w Świerklańcu. Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie kompleksu pałacowego w Pławniowicach. Później Niemcy z Raciborza odwiedzili koło DFK w Pławniowicach, gdzie zapoznali się z historią oraz tradycjami lokalnej społeczności. Podsumowaniem wizyty było spotkanie autorskie z dr. Leszkiem Jodlińskim, który przedstawił postać ks. Franza Pawlara.

 

Foto: DFK Racibórz

 

 

 

 

Dyżury w środy

DFK Beskidenland informuje, że od 1 kwietnia 2018 do odwołania dyżury koła w Ustroniu (Partyzantów 3) będą się odbywały w środy od godz. 16.00 do 18.00, a nie jak dotychczas w poniedziałki.

 

 

 

 

Koło Fortuny

Z okazji Dnia Kobiet koło DFK Jastrzębie zorganizowało Koło Fortuny, czyli Glücksrad 2018. „Dobrą wiadomością jest, że Panowie po niepowodzeniach w ostatnich rozgrywkach, tym razem nie dali Paniom szans, wygrali, zgarniając okolicznościowe medale. Była to kolejna udana zabawa, całkowicie zorganizowana w naszym własnym zakresie” – informuje koło DFK na swojej facebookowej stronie.

 

 

 

 

Spotkanie roczne

14 kwietnia w siedzibie Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego przy ul. Saperów 12 odbędzie się o godzinie 10 roczne zebranie sprawozdawcze. NTSK zaprasza wszystkich swoich członków.

 

 

 

adur

 

Show More