Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Siedlungsfest w Ligocie Turawskiej, bajkowa noc w DFK Nieznaszyn i Roszowice i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

 

Wakacyjna przerwa

DFK Jastrzębie-Zdrój zawiadamia o tegorocznej przerwie wakacyjnej w działaniu biura DFK. „Informujemy, iż coroczna przerwa wakacyjna w pracy naszego biura w tym roku przypada na okres 15.07.–15.08.2018. Mimo przerwy możliwy będzie kontakt pod naszym numerem 730475697. Przy okazji życzymy wszystkim ciekawych podróży i udanego wypoczynku” – czytamy na facebookowym profilu DFK. Ostatnia impreza tego koła przed wakacyjną przerwą odbyła się w miniony weekend. Był to letni grill połączony z rozgrywką bingo. Członkowie DFK, korzystając z bezchmurnej pogody, bawili się do północy.

 

Foto: DFK Jastrzębie-Zdrój

 

 

 

Bajkowa noc

Zarządy Kół DFK Nieznaszyn i Roszowice serdecznie zapraszają 8 lipca dzieci w wieku do 10 lat na noc bajkową do Nieznaszyna. Ilość miejsc ograniczona. Koszt to 15 zł od osoby. Rodzice zgłoszonych dzieci proszeni są do kontaktu z przewodniczącą DFK Nieznaszyn w celu dopełnienia formalności. Początek bajkowej nocy o godz. 18.30.

 

 

Zaproszenie na wycieczkę

DFK Wodzisław Śląski zaprasza wszystkich członków DFK na wyjazd pod hasłem „Wzdłuż historycznej granicy”, który odbędzie się 14 lipca. Koszt udziału: 50 zł (pozostali uczestnicy 70 zł), w tym: przejazd autokarem, rejs statkiem, obiad. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania wyjazdem pierwszeństwo udziału mają członkowie DFK Wodzisław Śląski.

 

 

Turniej strzelecki

DFK Żory zaprasza 11 lipca o godz. 16 na turniej strzelecki. Zawody odbędą się pod gołym niebem, na strzelnicy Dębina w Żorach, niedaleko miasteczka westernowego. Udział bezpłatny.

 

 

 

Święto herbowe

Zarząd gminny DFK Reńska Wieś zaprasza 7 lipca na Święto Herbowe Gminy Reńska Wieś. Impreza odbędzie się w namiocie na miejscowym stadionie. Początek o godz. 17.30. Gwiazdą wieczoru będzie Norbert Rasch.

 

 

Siedlungsfest w Ligocie Turawskiej

8 lipca w Ligocie Turawskiej odbędzie się tradycyjny festyn osiedlowy, czyli tzw. Siedlungsfest. Najpierw w kościele parafialnym odbędzie się msza święta. Początek festynu o godz. 15.00. Na imprezę zaprasza pani sołtys Danuta Matysek.

 

 

adur

Show More