Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Koncert noworoczny w Schodni, zaproszenie do Tarnowskich Gór, babski Comber w Straduni i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

Koncert noworoczny

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chrząstowic dała koncert noworoczny w kościele parafialnym w Schodni. Oprócz parafian z zaproszenia skorzystali także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Koncert zorganizowano w niedzielę 20 stycznia po nabożeństwie. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Chrząstowice, która powstała z inicjatywy koła DFK Chrząstowice, liczy obecnie ok. 30 członków, a jej kapelmistrzem jest Jacek Zganiacz. W orkiestrze grają notabene także młodzi muzycy z gminy Ozimek, a nawet z samej Schodni. Każdy utwór cieszył się gromkimi brawami.

 

Foto: www.ozimek.pl

 

 

Zaproszenie do Tarnowskich Gór

16 lutego o godz. 15 odbędzie się w siedzibie Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (ul. Słoneczników 41 w Tarnowskich Górach) spotkanie organizacyjne. BJDM zaprasza młodzież w wieku od 14. roku życia. Koło BJDM w Tarnowskich Górach zawiązało się na początku roku.

 

 

Upamiętnienie w Łabędach

TSKN oddział w Gliwicach zaprasza 9 lutego na upamiętnienie ofiar Tragedii Górnośląskiej. O godz. 17.30 odbędą się uroczystości przy pomniku, a o godz. 18 rozpocznie się msza święta w kościele św. Jerzego w Łabędach.

 

 

Babski Comber w Straduni

Jak co roku DFK Kamionka zaprasza 28 lutego na babski comber, który odbędzie się w sali OSP w Straduni. Będzie pokaz magii i iluzji. Oprawa muzyczna: DJ Romus. Warunkiem udziału jest posiadanie przebrania, uczestniczki muszą być pełnoletnie. W cenie upominek będący jednocześnie szansą na wylosowanie atrakcyjnej nagrody. Będzie też słodki poczęstunek, gorąca kolacja i zimna płyta. Początek o godz. 18. Zapisy do 21 lutego. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerami telefonów: Patrycja Waliczek 784935478, Anna Ludwig 608890658 i Jowita Śliwińska 668449950.

 

 

Nowa przewodnicząca

Nowa przewodnicząca została wybrała również w kole DFK Kozłowice-Jamy. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się tam 29 stycznia. Przez 27 lat szefem koła był Leon Gnacy. Jego zastępczynią została Łucja Pollok.

 

Foto: Damian Hutsch

 

Zebranie w Chrząstowicach

DFK Chrząstowice zaprasza 11 lutego na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które rozpocznie się o godz. 18.30 w klubie samorządowym w Chrząstowicach. Podczas zebrania zaprezentowany zostanie krótki film animowany „Niemcy w Polsce”. Organizatorzy zapewniają poczęstunek.

 

 

Walentynkowe Koło Fortuny

DFK Jastrzębie-Zdrój zaprasza 14 lutego na Walentynkowe Koło Fortuny, które odbędzie się w świetlicy koła. Koszt uczestnictwa wynosi 15 złotych, a zapisy standardowo w biurze DFK, gdzie również można uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Początek imprezy o godz. 17.

 

 

Zebranie w Źlinicach

DFK w Źlinicach zaprasza swoich członków na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się 7 lutego o godz. 18 w siedzibie DFK.

 

 

Dyżur przewodniczącego

Dyżur przewodniczącego TSKN Rafała Bartka odbędzie się w lutym w Jemielnicy. Najpierw przewodniczący spotka się z wójtem Jemielnicy Marcinem Wycisło, a później z członkami lokalnych kół DFK. Dyżur zaplanowano na 13 lutego.

 

 

Nowy zarząd DFK

DFK Gwoździany wybrało nowy pięcioosobowy zarząd. Długoletni przewodniczący Roman Zajonc oddał stery koła w ręce nowej przewodniczącej – Ireny Pech. W spotkaniu wziął udział Bernard Gaida, przewodniczący VdG.

 

adur

Show More