Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co działo się ostatnio w kołach DFK? Sprawdziliśmy.

 

 

Sukces Kupskiego Echa

Zespół Kupskie Echo, działający prze kole DFK w Kup pod kierownictwem Agnieszki Ślusarczyk, zdobył II nagrodę (kategoria a capella) w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim. Impreza odbyła się w dniach od 27 do 28 lipca. Wystąpiło 18 zespołów artystycznych z Polski i Niemiec. Zespół wystąpił także z koncertem w Łukęcinie na plaży.

 

Foto: Kupskie Echo

 

 

Rajd rowerowy

DFK Dobrodzień wykorzystało piękną pogodę i wspólnie z kołem DFK Rzędowice zorganizowało w miniony weekend wycieczkę rowerową pod hasłem „Durch die Heimat auf zwei Rädern“ (Przez heimat na dwóch kółkach). Członkowie mniejszości niemieckiej zwiedzili m.in. Zwóz, Główczyce i Gosławice a o ciekawostkach związanych z tymi miejscowościami opowiadał wycieczkowiczom Paweł Mrozek. Rajd rowerowy zakończył wspólny grill w restauracji Murzynek.

 

Foto: DFK Dobrodzień

 

 

Zaproszenie na rejs

DFK Zdzieszowice zaprasza 10 sierpnia na rejs statkiem po Odrze i Kanale Gliwickim pod hasłem „Śladami górnośląskiej architektury przemysłowej”. Zapisy pod telefonem 661965271 lub w siedzibie DFK w każdy poniedziałek 10.00 – 11.00. Rejs potrwa od godz. 10.00 do 16.00.

 

 

Festyn z dinozaurem

Działające w Krasiejowie organizacje: DFK, Stowarzyszenie Miłośników Krasiejowa, sołtys, rada sołecka, OSP i KS Krasiejów były organizatorami dorocznego festynu letniego „Z dinozaurem w tle”. Festyn odbywa się zawsze w dniu odpustu w parafii św. Małgorzaty Męczennicy, który w tym roku obchodzono w niedzielę 14 lipca. Już w sobotę wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Voyager. Niedzielne obchody rozpoczęła uroczysta msza odpustowa. Festyn na boisku sportowym trwał od godzin popołudniowych do późnej nocy. Były gry, konkursy i zabawy dla dzieci, które prowadziła animatorka Agata. Z koncertem piosenki biesiadnej wystąpiła gwiazda TVS Janina Libera, a po niej swoimi przebojami biesiadnymi zabawiał publiczność Darek Nowicki. W programie festynu znalazły się również inne atrakcje m.in. prezentacja dawnych zawodów rzemieślniczych.

 

KODAK Digital Still Camera

Foto: www.ozimek.pl

Show More