Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co działo się ostatnio w kołach DFK? Sprawdziliśmy.

 

 

Trzech Króli w Krasiejowie

W Święto Trzech Króli koło DFK Krasiejów zorganizowało tradycyjny Weihnachtsfeier, czyli spotkanie świąteczno-noworoczne. Do świetlicy w starej szkole przybyło prawie 80 osób, w tym dzieci z przedszkola w Krasiejowie wraz z nauczycielką języka niemieckiego panią Dominiką Gerlich. Spotkanie rozpoczęła Jolanta Podkowa, wiceprzewodnicząca koła DFK, witając mieszkańców i przybyłych gości. Później zgromadzeni odmówili modlitwę za zmarłych w zeszłym roku członków koła DFK Krasiejów. Szef gminnych kół TSKN Marcin Konietzko złożył wszystkim noworoczne życzenia. W świąteczną atmosferę wprowadziły zebranych dzieci przedszkolne, przedstawiając swój radosny program artystyczny. W dalszej części imprezy wystąpiła Joanna Wicher z własnym repertuarem kolędowo-biesiadnym. Skutecznie rozbawiała towarzystwo i zachęcała wszystkich do wspólnego kolędowania, które trwało ponad dwie godziny. W międzyczasie można było częstować się kołaczem i kawą, a później kiełbaskami i kanapkami. Poczęstunek dla dorosłych i paczki dla dzieci przedszkolnych przygotowały panie z koła DFK. Oprawę muzyczną zapewnił pan Bogdan Koprek.

 

Foto: TSKN Ozimek

 

 

Babski comber w Kup

DFK Kup już po raz jedenasty zaprasza 22 lutego na babski comber do sali wiejskiej w Kup. Impreza odbędzie się w damskim gronie, mile widziane przebrania. Początek o godz. 20. Wejściówki w cenie 20 złotych. Zapisy u Marii Koschny pod tel. 885689320 i Katrin Koschny – tel. 793615579. Liczba miejsce ograniczona.

 

 

Zebranie sprawozdawcze

19 stycznia w kole DFK Zdziechowice-Uszyce odbyło się zebranie sprawozdawcze.
W spotkaniu uczestniczył przewodniczący powiatowy Damian Hutsch, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Uszycach Beata Zawadzka, Wiktor Odoj oraz członkowie DFK.
Na spotkaniu omawiano m.in. planowane obchody jubileuszu 30-lecia powstania koła DFK.

 

 

 

Upamiętnienie Tragedii Górnośląskiej

DFK Dobrodzień zaprasza 26 stycznia na obchody 75-lecia Tragedii Górnośląskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9 mszą świętą w kościele św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. Po mszy zaplanowane jest złożenie wieńca i zapalenie zniczy na cmentarzu przy kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 

Foto: DFK Dobrodzień

 

Szkolenie komputerowe

DFK Kolanowice zaprasza 23 stycznia o godz. 17 na bezpłatne szkolenie z korzystania ze sprzętu cyfrowego, smartfona i komputera, a także obsługi internetu. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z podstawami działania bankowości internetowej, platformą ePUAP, obsługą poczty e-mail, realizacją e-recept, poznają też aplikacje przydatne w życiu codziennym. Mile widziani seniorzy. Szkolenie odbędzie się w sali wiejskiej w Kolanowicach.

 

 

Klub Malucha w Żorach

DFK Żory zaprasza dzieci do udziału w Niemieckim Klubie Malucha. Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 stycznia o godz. 10.00. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 880271069.

 

 

adur

Show More