Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Über uns

Ueber uns

Kim jesteśmy?

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce jest dachową organizacją Mniejszości Niemieckiej w Polsce z siedzibą w Opolu. Od 2018 roku kontynuujemy działania Zespołu Producenckiego “Pro Futura”, który realizował programy w latach 1992 – 2017. Spółka zajmowała się także realizacją  niemieckojęzycznych programów radiowych dla, i o mniejszości niemieckiej w Polsce, które zostały kilkakrotnie wyróżnione Polsko-Niemiecką Nagrodą Dziennikarską: w 1997 r. (Saksonia), 2002 r. (Poczdam), nominacja w 2011 r. (Zielona Góra).

Obecnie to nasz dział medialny realizuje niemieckojęzyczne programy radiowe i telewizyjne, w tym magazyn „Schlesien Journal” nadawany w polskiej telewizji publicznej i na prywatnym kanale TVS.

W zakres naszej podstawowej działalności wchodzą też filmy promocyjne, spoty reklamowe, wideoklipy oraz prezentacje multimedialne, ale także wypożyczanie sprzętu na potrzeby realizacji programów telewizyjnych i radiowych, jak również kształcenie dziennikarzy.

Od stycznia 2018 roku jednym z naszych sztandarowych projektów jest tygodnik “Wochenblatt.pl”, którego wydawcą w latach 2012 – 2017 była “Pro Futura”.

 

Dział Sprzedaży i Marketingu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

 

Tel. 77 4546 556

E-Mail: reklama@wochenblatt.pl

media@vdg.pl