Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Radio

Radio

 

Słuchaj nas!

Od 2018 roku Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce realizuje niemieckojęzyczne programy radiowe dla nadawców publicznych i prywatnych. Do końca 2017 roku programy realizowane były przez Zespół Producencki “Pro Futura”.

 

Schlesien Aktuell Kompakt
Codzienny niemieckojęzyczny program zawierający informacje na temat bieżących wydarzeń w środowisku mniejszości niemieckiej na Śląsku oraz stosunków polsko-niemieckich

Radio Opole (101,2 / 103,2) 21:03 (od poniedziałku do piątku), 20:03 (sobota-niedziela)

Radio Opole 2 (DAB+) codziennie o 17:03

 

 

Schlesien Aktuell das Magazin

Pierwsza część programu jest poświęcona bieżącym wydarzeniom z życia mniejszości niemieckiej, regionu oraz z obszaru stosunków polsko-niemieckich. W części drugiej magazynu prowadzący wykorzystując odpowiednie materiały informacyjne naświetlają zagadnienia związane ze sferą polityki, gospodarki, młodzieży mniejszości niemieckiej i kół terenowych, duszpasterstwem mniejszości, a także kulturą i historią regionu.

Radio Opole w każdą niedzielę o 20:05 

 

Abgekanzelt
Program jest emitowany na antenie prywatnego Radia Doxa. Mowa jest w nim głównie o mniejszości niemieckiej na Górnym Śląsku i jej życiu religijnym. Ponadto prezentowane są sylwetki ciekawych oraz wybitnych osób, a także zespoły artystyczne z regionu oraz Niemiec. Program jest realizowany na zlecenie Związeku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce a dofinansowywany z środków polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Radio Doxa (107,9 Opole 89,6 Kędzierzyn Koźle 96,7 Nysa 87,9 Racibórz) w każdą sobotę o 16:15

 

Musikschachtel

„Musikschachtel” to program nadawany na antenie prywatnego Radia Doxa. Zasadniczym tematem programu jest działalność mniejszości niemieckiej na Górnym Śląsku. Ponadto prezentowane są sylwetki ciekawych oraz wybitnych osób, a także portrety zespołów artystycznych z regionu oraz Niemiec. Program zawiera też koncert życzeń, które są przyjmowane bezpłatnie i mogą być nam przesyłane pocztą elektroniczną na adres  musikschachtel@gmail.com albo przekazywane telefonicznie pod numerem 77 454 65 56. Program jest realizowany na zlecenie Związeku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce a dofinansowywany z środków polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Radio Doxa w każdą niedzielę o 19:00