Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Poświętują w marcu

Ligockie Wrzosy, zespół działający przy kole DFK w Ligocie Prószkowskiej, obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. Na swoją imprezę urodzinową śpiewaczki zapraszają 24 marca do hotelu Arkas w Prószkowie.

 

Ligockie Wrzosy podczas zeszłorocznego występu na festiwalu w Walcach.
Foto: Facebook/Ligockie Wrzosy

 

Zespół Śpiewaczy „Ligockie Wrzosy” został założony w czerwcu 2004 roku przez mieszkańców Ligoty Prószkowskiej oraz Agnieszkę i Przemysława Ślusarczyków przy wsparciu Anieli Czollek, sołtysa Ligoty Prószkowskiej. Zespół zadebiutował podczas gminnych dożynek w Górkach koło Opola 26 września 2004 roku. Wielokrotnie koncertował na terenie województwa i w kraju. Repertuar zespołu to ponad 50 pieśni w gwarze śląskiej, języku polskim i niemieckim. W 2014 roku Ligockie Wrzosy obchodziły jubileusz 10-lecia działalności zespołu, który odbył się w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie.

Zespół może się pochwalić imponującą liczbą wyróżnień i nagród. Ostatnią z nich jest Złote Pasmo, które otrzymał na XXVII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, powtarzając tym samym sukces sprzed roku. Ligockie Wrzosy regularnie występują nie tylko na imprezach mniejszości niemieckiej, ale również biorą udział w różnych przeglądach i konkursach.
Swoje okrągłe urodziny Ligockie Wrzosy świętować będą 24 marca w hotelu Arkas w Prószkowie. Impreza będzie miała formę kameralnego koncertu, później organizatorzy zapraszają na lampkę wina. Początek o godz. 16.00. Posłuchać zespołu i poczytać o nim można też na stronie internetowej www.ligockie-wrzosy.art.pl

adur

Show More