Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Szlagierowy zawrót głowy

Wiedeń ma w styczniu swoje koncerty noworoczne, a Śląsk – gale szlagierów, chociaż dopiero w lutym. – Ale za to nasze koncerty będą znowu bardzo urozmaicone. Tym razem zaprosimy do Dobrzenia Wielkiego, Raciborza, a później także do Głogówka i Zabrza – mówi organizatorka koncertów Danuta Wiśniewska.

 

Danuta Wiśniewska (w środku) z Wildecker Herzbuben podczas zeszłorocznego koncertu.
Foto: prywatne

 

Pani Danuta po raz pierwszy gale szlagierów zorganizowała w zeszłym roku w Głogówku, potem zaprosiła jeszcze na koncert do Zabrza. – Koncerty spotkały się ze wspaniałym przyjęciem. Sale były pełne, publiczność świetnie się bawiła, artyści bisowali i byli zaskoczeni, jak wspaniale Ślązacy reagują, że znają teksty piosenek, śpiewają. To było również dla mnie bardzo pozytywne doświadczenie, dlatego w tym roku koncerty będą aż cztery, w czterech różnych miejscowościach i podczas każdego coś ciekawego chcę publiczności zaproponować – mówi inicjatorka gali szlagierów i piosenkarka Danuta Wiśniewska.

 

Gwiazdy i gwiazdeczki

Pierwszy z koncertów odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury 16 lutego o godz. 16.00. Podczas „Deutsche Schlager- und Volksmusikgala” wystąpią: Der Blonde Hans, Dany, siostry Selina i Loreen, para taneczna Konstanty Kasprzak i Ekaterina Shalaeva. Zaśpiewa też oczywiście sama Danuta Wiśniewska. Ta sama sprawdzona ekipa zagości już dzień później w hali sportowej Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Początek koncertu również o godz. 16.00. – Wszystkie nasze gwiazdy są warte usłyszenia i zobaczenia. Gdybym jednak miała kogoś wyróżnić, to na pewno Selinę i Loreen, które są wychowankami Eberharda Hertla, ojca megagwiazdy szlagra Stefanie Hertel. Dziewczyny fantastycznie śpiewają, zdobyły już wiele nagród w Niemczech i coraz częściej słychać je w niemieckim radiu, można je też było już oglądać w niemieckiej telewizji. Na pewno będzie jeszcze o nich głośno – uważa Danuta Wiśniewska.

Następne dwa koncerty pani Danuta zaplanowała na marzec. – 2 marca będziemy gościć w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, początek koncertu o 16.00 a 3 marca od 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku. – Tutaj zaśpiewają dla nas Die Schluchtenkracher, Sandra Mo i Valentino, wielki show przygotowała dla nas też Bettina, która potrafi zagrać na dziesięciu instrumentach, w tym na kilku jednocześnie – mówi pani Danuta.

Bilety można zamówić i kupić przez stronę internetową www.kupbilecik.pl, a także w GOK Dobrzeń Wielki, w ośrodkach kultury w Zabrzu i Głogówku oraz w siedzibie DFK Racibórz.

 

Anna Durecka

Show More