Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Koncert w Niewodnikach, Babski Comber w Straduni i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

Koncert w Niewodnikach

Koło DFK w Niewodnikach i w Żelaznej zorganizowało w niedzielę 13 stycznia w kościółku w Niewodnikach koncert noworoczny z udziałem Anety i Norberta. Artyści prawie przez godzinę prezentowali kolędy i pastorałki, wprowadzając słuchaczy w piękny świat kolęd. Goście uczestniczący w koncercie  mieli też możliwość wspólnego śpiewania kolęd.

 

Foto: Aneta i Norbert

 

 

Kurs w NTKS Wrocław

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu informuje, że ma jeszcze wolne miejsca dla dorosłych na kursach języka niemieckiego (poziomy: A2, B1, C1). Kursy zaczynają się 19 lutego. Chętnych NTKS zaprasza do kontaktu mailowego: biuro@ntks.pl. 24 stycznia odbędzie się we Wrocławiu Niemiecka Kawiarnia Językowa, czyli comiesięczne konwersacje w języku niemieckim. Początek o godz. 17.30 w siedzibie NTKS przy ul. Saperów 12.

 

 

Babski Comber w Straduni

Jak co roku DFK Kamionka zaprasza 28 lutego na babski comber, który odbędzie się w sali OSP w Straduni. Będzie pokaz magii i iluzji. Oprawa muzyczna: DJ Romus. Warunkiem udziału jest posiadanie przebrania, uczestniczki muszą być pełnoletnie. W cenie upominek będący jednocześnie szansą na wylosowanie atrakcyjnej nagrody. Będzie też słodki poczęstunek, gorąca kolacja i zimna płyta. Początek o godz. 18.00. Zapisy do 21 lutego. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerami telefonów: Patrycja Waliczek 784935478, Anna Ludwig 608890658 i Jowita Śliwińska 668449950.

 

Foto: Facebook/Patrycja Waliczek  

 

 

Zabawa karnawałowa w Kup

DFK Kup zaprasza 26 stycznia na zabawę karnawałową dla dzieci. Początek o godz. 16.00 w sali wiejskiej w Kup. Mile widziane przebrania. Wstęp wolny. Jednocześnie DFK zaprasza już teraz na tradycyjny babski comber, który odbędzie się 2 marca o godz. 20 również w sali wiejskiej.

 

 

Zebranie roczne w Uszycach

DFK Zdziechowice-Uszyce zaprasza 26 stycznia na zebranie roczne. Przed zebraniem, o godz. 17.00, odbędzie się w kościele w Uszycach msza święta w języku niemieckim. Po niej zarząd DFK zaprasza do sali spotkań DFK Uszyce.

 

 

Nowe koło BJDM

12 stycznia oficjalnie zawiązało się nowe koło Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Nowa grupa BJDM działać będzie w Tarnowskich Górach.

 

 

adur

Show More