Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Do zobaczenia w nowym roku

W opolskim urzędzie marszałkowskim dzieci miały okazję pochwalić się tym, czego się nauczyły w minionych miesiącach.

W świątecznej atmosferze nauczyciele, dzieci i ich rodzice oraz organizatorzy podsumowali w zeszłą sobotę miniony semestr niemieckich kursów sobotnich. W tym roku w programie Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych wzięło udział 1150 dzieci głównie z województwa opolskiego.

 

Podczas uroczystego zakończenia niemieckich kursów sobotnich mali uczestnicy programu mieli okazję pochwalić się tym, czego nauczyli się w minionych miesiącach. Na scenie w opolskim urzędzie marszałkowskim zaprezentowały się dzieci z kursów sobotnich ze Starych Siołkowic, Strzeleczek, Biedrzychowic, Prószkowa, Zębowic, Źlinic i Kórnicy. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, przedstawiały krótkie teatralne spektakle – a wszystko to oczywiście w języku niemieckim. Jesienno-zimowa edycja niemieckich kursów sobotnich odbywała się pod hasłem „Kleine Künstler – Große Meister / Mali artyści – wielcy mistrzowie”. Dzieciom udział w kursach bardzo się podobał, również tegoroczne motto. – Szczególnie przypadł im do gustu Hundertwasser, który tworzył dzieła kolorowe, pełne finezyjnych kształtów. Dzieci również stworzyły piękne, barwne prace. Bardzo podobała im się też wizyta w lokalnej stolarni, gdzie miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy stolarza – mówiła Daniela Wochnik, która prowadziła kurs sobotni w DFK Roszowice. W wielu kołach DFK sobotnie kursy odbędą się również w przyszłym roku.

 

– W sumie teraz odbyło się 75 kursów, w 70 kołach DFK. Wzięło w nich udział 1150 dzieci. Kontynuacja w przyszłym roku jest planowana – zapowiada Ryszard Karolkiewicz, koordynator programu.

 

adur

Show More