Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

KONKURS – NAJLEPSZY ZESPÓŁ/CHÓR MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ

Kochasz kulturę mniejszości niemieckiej? Lubisz słuchać i relaksować się przy muzyce tworzonej i prezentowanej przez artystów mniejszości niemieckiej? Jeśli tak, to wyraź swoją opinię i weź udział w głosowaniu na najlepszy zespół i chór mniejszości niemieckiej (lista poniżej), a przy tym zdobądź bardzo atrakcyjną nagrodę.

 

Lista zespołów i chórów śpiewaczych biorących udział w konkursie (nazwa zespołu, miejscowość, ilość punktów):

Chor DFK Tarnau Tarnów Opolski 595

Melodia Borki 405

Canthabiles Kąty Opolskie 335

Heidi Ozimek 320

DFK Chor Bolko Opole 245

Chor Glogovia Głogówek 210

Rosensommer Chrzelice 205

Heimatklang Kłodnica 190

Die Unbekanten Opole-Wróblin 145

Solarzanki/Die Salzforster Solarnia 120

Brosci Chorus Brożec 65

Bel Canto Polska Cerekiew 55

Der Krappitzer Chor Krapkowice-Otmęt 30

Dan Berg Daniec 25

Alte Kamaraden Zawadzkie 10

Senioren Band Krapkowice-Otmęt 10

Buffi; Musik Box Łubniany

Bukowianki/Schwalben Bukowo

 

 

REGULAMIN

Waszym zadaniem będzie wskazanie najlepszych chórów i zespołów muzycznych mniejszości niemieckiej, a zatem takich, których najchętniej słuchacie, z radością oglądacie i z przyjemnością bawicie się na imprezach oraz koncertach z ich udziałem bądź też zbieracie ich płyty. Głosować na poszczególnych artystów można już teraz, wysyłając kupon na adres redakcji – „Wochenblatt.pl”, który publikujemy na str. 16. Wraz z zakończeniem konkursu najlepszemu zespołowi/chórowi wręczony zostanie specjalnie ufundowany puchar, a z grona głosujących wylosujemy osobę, która uhonorowana zostanie specjalną nagrodą ufundowaną przez sponsora konkursu – firmę Smuda Consulting. Konkurs potrwa do 29 listopada 2019 roku.

 

Punktacja

Zasady konkursu są proste. Co tydzień można wypełniać kupony, wpisując nazwy zespołów/chórów, na które dana osoba oddaje swoje głosy – w trójstopniowej skali: 15 pkt za pierwsze miejsce, 10 pkt za drugie i 5 pkt za trzecie. (Nie można sumować punktów, przyznając je jednej grupie). Liczba wysłanych na adres redakcji kuponów jest dowolna. Żaden z nich nie zostanie pominięty, każdy będzie doliczony do konta danego artysty/zespołów. Oczywiście zwycięży ten, który do ostatniej rundy naszego konkursu uzbiera największą liczbę punktów.

 

REGULAMIN

Co tydzień na łamach „Wochenblatt.pl” publikować będziemy kupon do wypełniania. Regularnie też w każdym wydaniu prezentować będziemy czołówkę klasyfikacji łącznej. Natomiast puchar „NAJLEPSZY ZESPÓŁ/CHÓR MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ” oraz nagrodę dla wyłonionego drogą losowania czytelnika, który brał udział w głosowaniu, wręczymy na uroczystym zakończeniu plebiscytu w redakcji „Wochenblatt.pl”, co nastąpi w drugim tygodniu grudnia 2019 roku. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

 

DLA GRAJĄCEGO

> Głosy na zespoły i chóry mniejszości niemieckiej należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Konkurs – „NAJLEPSZY ZESPÓŁ/CHÓR MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ”. Termin nadsyłania kuponów będziemy podawać co tydzień przy każdym kuponie. Należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego.

> Biorący udział w konkursie muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Warunkiem wręczenia nagród zwycięzcom jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wochenblatt.pl”.

 

UWAGA: Wszyscy czytelnicy naszej gazety w wersji e-paper mają możliwość głosowania za pomocą e-maila: r.urban@wochenblatt.pl. Należy jednak pamiętać, że za każdy zakupiony abonament przysługuje tylko jeden zestaw głosów.

 

 

UWAGA: Wszystkie zespoły, chóry oraz soliści, którzy brali udział w poprzedniej edycji, a która zakończyła się wygraną Kroschnitzer Echo, w bieżącej edycji udziału brać nie mogą.

 

 

Projekt/realizacja Krzysztof Świerc

Show More