Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Zebranie młodych, dzień Kobiet, pożegnanie karnawału i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

 

Dzień Kobiet
DFK Roszowice zaprasza 11 marca wszystkie panie wraz ze swoimi pociechami na imprezę z okazji Dnia Kobiet. Początek o godz. 14.30 w domu spotkań w Roszowicach. W programie: występ Meritum, tematy kobiece, poczęstunek i inne atrakcje. Zapisy przyjmuje pani sołtys Elfryda Ignacy. Koszt udziału wynosi 15 złotych. 8 marca o godz. 17.00 na podobną uroczystość zaprasza DFK Reńska Wieś. W programie poczęstunek i wspólne śpiewanie. Składka wynosi 10 złotych. Zapisy w biurze DFK w środy od godz. 9 do 12.

 

 

 

Zebrania sprawozdawcze
DFK Chrząstowice zaprasza swoich członków 19 lutego na zebranie roczne. Początek o godz. 18.30 w Klubie Samorządowym w Chrząstowicach. Podczas spotkania sprawozdawczego zaprezentowany zostanie film dokumentalny „Gruss aus Oppeln”. Przewidywany jest również poczęstunek dla wszystkich. Z kolei DFK Stare Siołkowice na swoje zebranie roczne zaprasza 1 marca. Początek o godz. 17 w siedzibie koła. Gminne zebranie roczne mniejszości w Prószkowie zaplanowano na 13 marca. DFK Stolarzowice na swoje zebranie sprawozdawcze zaprasza już 1 marca o godz. 17.

 

 

 

 

Pożegnanie karnawału
W wielu kołach DFK żegnano w zeszłym tygodniu karnawał. Spotkanie karnawałowe odbyło się m.in. w kole DFK w Bytomiu. Nie zabrakło muzyki i pysznego poczęstunku.

 

Foto: Manfred Kroll

 

 

 

 

Zebranie młodych
Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne organizuje 20 lutego spotkanie dla młodych ludzi. Początek o godz. 17. NTKS zaprasza wszystkich młodych ludzi, którzy chcą się angażować społecznie, mają od 18 do 35 lat, chcą brać udział w projektach młodzieżowych związanych z mniejszością niemiecką, mają ciekawe pomysły na projekty. Spotkanie odbędzie się w siedzibie NTKS we Wrocławiu przy ul. Saperów 12.

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka
Zarząd koła DFK Krzyżowa Dolina zorganizował 4 lutego spotkanie przy poczęstunku i muzyce dla babci i dziadków z okazji ich święta. – Najstarsza na spotkaniu oma Gertruda Sklorz i najstarszy opa Paweł Kokot otrzymali upominki, gdyż mając swoje lata, każdego roku są zawsze z nami na wszystkich spotkaniach i aktywnie uczestniczą przy śpiewach i tańcach – powiedziała przewodnicząca DFK, Renata Brandt, dziękując wszystkim za udział, a panu Fili za muzykę, która wszystkich umiała rozbawić i porwać do tańca.

 


Foto: TSKN Ozimek

 

 

adur

Show More