Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

 Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Niemieckojęzyczne nabożeństwo w Borkach Wielkich, koncert noworoczny w Starej Schodni, spotkanie wigilijne w Schodni i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

Spotkanie noworoczne w Zdzieszowicach

Członkowie koła DFK w Zdzieszowicach rozpoczęli nowy rok od tradycyjnego noworocznego spotkania. Odbyło się ono 14 stycznia o godz. 16.00. Nie zabrakło występów artystycznych najmłodszych i młodzieży oraz poczęstunku dla wszystkich. Członkowie DFK podsumowali miniony rok i snuli plany na  najbliższe miesiące.

 

Foto: DFK Zdzieszowice

 

 

Spotkanie wigilijne w Schodni

W grudniu w Schodni (gmina Ozimek) zorganizowano dla samotnych i starszych mieszkańców wsi spotkanie wigilijne. Tradycyjnie impreza odbywa się na sali bankietowej „Baru Zgoda u Gerdy”. Także w tym roku przybyła liczna grupa mieszkańców. Na wstępie sołtys Julita Widera przywitała wszystkich zgromadzonych mieszkańców oraz gości, m.in. burmistrza Ozimka Jana Labusa, przewodniczącą Rady Miejskiej w Ozimku Aldonę Koczur oraz wiceprzewodniczącego Marka Elisa, sekretarza gminy Barbarę Durkalec, ks. proboszcza Jana Bejnara oraz radnego powiatowego Antoniego Gryca. Po pobłogosławieniu opłatków i odmówieniu modlitwy przez ks. Jana Bejnara uczestnicy składali sobie nawzajem życzenia. Przygotowano również wieczerzę wigilijną oraz kawę i inne smakołyki. W programie artystycznym wystąpił tercet w składzie Dominika i Łukasz Nowak oraz Krystian Golla, jak również gościnnie na klarnecie Manuel Widera. Zaprezentowali znane świąteczne utwory w języku polskim i niemieckim. Każda aranżacja cieszyła się gromkimi brawami. Organizatorami oraz sponsorami spotkania byli: sołtys i rada sołecka, DFK Stara Schodnia oraz Ośrodek Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku.

 

Foto: DFK Stara Schodnia

 

 

Koncert kolęd w Kup

Zespół Kupskie Echo zaprasza 20 stycznia na koncert kolęd i pastorałek pt. „W kolędowy czas”, który odbędzie się o godz. 16 w sali wiejskiej w Kup. Razem z Kupskim Echem wystąpią też zespoły Frelki, Cztery Żywioły oraz wokaliści studia piosenki. Wstęp wolny.

 

Foto: Kupskie Echo

 

 

Niemieckojęzyczne nabożeństwo

Już po raz 28. w kościele w Borkach Wielkich odbędzie się nabożeństwo przy słynnej stajence. W ostatnia niedzielę stycznia zaprasza na nie miejscowe koło DFK. O godz. 15 w kościele zabrzmią kolędy w języku niemieckim. Gościnnie wystąpi też chór parafialny z Olesna.

 

 

Koncert noworoczny w Starej Schodni

DFK Stara Schodnia zaprasza 20 stycznia na koncert noworoczny Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chrząstowic. Początek o godz. 15 w kościele parafialnym w Schodni. Po koncercie będzie można złożyć dowolne datki na dalsze działanie orkiestry. Orkiestra wystąpi pod batutą Jacka Zganiacza.

 

 

Zabawa karnawałowa w Kup

DFK Kup zaprasza 26 stycznia na zabawę karnawałową dla dzieci. Początek o godz. 16.00 w sali wiejskiej w Kup. Mile widziane przebrania. Wstęp wolny. Jednocześnie DFK zaprasza już teraz na tradycyjny babski comber, który odbędzie się 2 marca o godz. 20 również w sali wiejskiej.

 

 

Kurs języka niemieckiego

DFK Gliwice zaprasza na kursy języka niemieckiego dla dzieci, organizowane we współpracy ze szkołą językową Level o. Gliwice. W kursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 10 lat, koszt udziału to 60 złotych miesięcznie. Początek 18 stycznia. Planowany jest też kurs dla dorosłych. Więcej na www.dfk-gliwice.pl.

 

adur

Show More