Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co działo się ostatnio w kołach DFK? Sprawdziliśmy.

 

 

Rosenmontag w Szczedrzyku
Koło DFK w Szczedrzyku już po raz 26. zaprosiło do wspólnej zabawy podczas „Rosenmontagu”, czyli „Różanego Poniedziałku”. Z zaproszenia skorzystało ponad 30 osób. W Szczedrzyku niemieckie tradycje karnawałowe są pielęgnowane już od wielu lat. Być może dlatego tym razem na imprezę przyjechali też wyjątkowi goście: pracownicy muzeum z Katowic. Gości bawił niezawodny Denis, który zadbał o karnawałową muzykę i zorganizował kabaretowe występy uczestników, którzy opowiadali kawały i wesołe historyjki.

 

Koło DFK w Szczedrzyku już po raz 26. zaprosiło do wspólnej zabawy podczas „Rosenmontagu”. Foto: www.ozimek.pl

Foto: www.ozimek.pl

 

 

 

Grill odwołany
DFK Izbicko informuje, że w związku z pandemią koronawirusa nie odbędzie się zaplanowany na 21 marca grill dla panów z okazji dnia św. Józefa. Jednocześnie organizatorzy zapewniają, że impreza odbędzie się najbliższym możliwym terminie.

 

 

 

Szukają pracownika
Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu poszukuje osoby na stanowisko pracownika biurowo-merytorycznego w wymiarze ¾ etatu. Zatrudnienie od dnia 1.04.2020. Szczegółowe wymagania, obowiązki i inne informacje można znaleźć na nowej stronie internetowej
NTKS: www.ntks.pl.

 

 

 

Pomoc sąsiedzka
Spotkania w ramach klubów seniora zostały w kołach DFK zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Jednak 40 osób zatrudnionych do pracy przy projekcie od niedawna niesie pomoc osobom niesamodzielnym i pomaga w podstawowych pracach domowych oraz zakupach. Ta pomoc sąsiedzka działa w 22 miejscowościach Opolszczyzny. Są to: Ochodze, Nowa Kuźnia, Nowy Browiniec, Nysa, Gostomia, Polska Cerekiew, Zakrzów, Brożec, Większyce, Chrząstowice, Daniec, Suchy Bór, Kamień Śląski, Opole, Bierdzany, Kolanowice, Świerczów, Chocianowice, Laskowice, Bogacica, Kujakowice Górne, Olesno. Więcej informacji o projekcie i pomocy dla osób starszych można znaleźć na www.opolskisenior.pl.

 

 

 

Zaproszenie do Stolarzowic
Mniejszość niemiecka w Stolarzowicach zaprasza 28 marca o godz. 16.00 do udziału w drodze krzyżowej. Zostanie ona odprawiona w języku niemieckim w kościele parafialnym. DFK planuje również w tym roku organizację turnieju tenisa stołowego. Jeśli nie przeszkodzi pandemia koronawirusa, turniej odbędzie się 25 kwietnia o godz. 9.00 w budynku szkoły podstawowej w Stolarzowicach. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie lub mailowo (730902312 dfk@stolarzowice.info) do 25 kwietnia.

 

 

adur

Show More