Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wednesday, June 29, 2022

Cegiełka dla mauzoleum

Jak co roku społecznicy i aktywiści starający się o uratowanie mauzoleum rodziny Schaffgotsch w Kopicach wydali kalendarz. Tym razem prezentuje on Kopice z lotu ptaka.

 

Kalendarz składa się z 13 zdjęć wykonanych przez Adriana Niewiadomskiego, który zachwycił się pięknem tego miejsca.
Foto: www.mauzoleumkopice.pl

 

Kalendarz składa się z 13 zdjęć wykonanych przez Adriana Niewiadomskiego, który zachwycił się pięknem tego miejsca. Zakup kalendarza to jednocześnie zakup symbolicznej cegiełki przeznaczonej na ratowanie mauzoleum. Kalendarz został wydany dwujęzycznie, po polsku i angielsku, i kosztuje 35 złotych. Kalendarz można nabyć w Kopicach, na parafii i u pana Stanisława Bojarskiego, w Katowicach przy ul. Kochanowskiego 16, w Nakle Śląskim, w Centrum Kultury Śląskiej, we Wrocławiu – grzecznościowo. Istnieje też możliwość wysyłki kurierem DPD – dodatkowy koszt to 15 złotych (przesyłka krajowa).

Mauzoleum Schaffgotschów w Kopicach pilnie wymaga remontu. Jak piszą starający się o jego uratowanie na swojej stronie internetowej: „Konieczne jest nowe pokrycie dachowe i usunięcie skutków wieloletniego zalewania wnętrza przez opady deszczu i śniegu. Wspólnymi siłami, z pomocą wszystkich, którzy ciepło myślą o tym kawałku naszej planety, na pewno się to uda. Więc, drogi Czytelniku, zapraszam do wspólnego działania i wspólnego dzieła. Wspólnie odbudujmy Mauzoleum Rodziny Schaffgotsch w Kopicach. Przywróćmy je pamięci mieszkańcom Śląska”. Więcej na ten temat na www.mauzoleumkopice.pl

 

adur

Show More