Kolejna Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Trudnej sztuki autoprezentacji uczyli się podczas minionego weekendu uczestnicy Akademii Samorządowca Mniejszości Niemieckiej, która odbyła się w Turawie. To już czwarte szkolenie dla samorządowców zorganizowane przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

 W Akademii Samorządowca wzięło tym razem udział 25 osób, w przeważającej większości samorządowców z województwa opolskiego. – Wielu z uczestników to już doświadczeni samorządowcy, ale było też kilka osób, które dopiero rozważają start w wyborach samorządowych w przyszłym roku – mówi Sandra Mazur z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy zapoznawali się z zasadami skutecznej autoprezentacji podczas kampanii wyborczej. – Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Trenerzy skupili się na tym, jak kandydaci powinni się zachowywać, jak ubrać stosownie do okazji, a nawet jak zachować właściwie przy stole, a także jak skutecznie prowadzić kampanię wyborczą w mediach społecznościowych – mówi Sandra Mazur. Dla uczestników szkolenia istotna była też sama możliwość spotkania się z innymi samorządowcami. – Bardzo ważna dla mnie była możliwość rozmowy z samorządowcami z innych powiatów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy radnymi MN. Podczas szkolenia mieliśmy także możliwość pozyskać wiele cennych informacji na temat związanych z komunikacją umiejętności odnajdywania się w nowych sytuacjach. Takie szkolenia są bardzo cennym doświadczeniem. Wielu z nas może się zastanowić nad tym, czy wykorzystują wszystkie narzędzia, jakie mają, oraz co i jak mogą robić lepiej – mówi Damian Hutsch, radny powiatu oleskiego z ramienia MN.

 

Kolejna Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej odbędzie się w przyszłym roku wiosną. – Wtedy skupimy się już bardziej na tym, jak dokładnie przeprowadzić kampanię wyborczą i różnych technicznych kwestiach z tym związanych, jako że rok 2018 będzie już rokiem wyborczym – zapowiada Sandra Mazur.

 

Anna Durecka