Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Hengst w Gogolinie

Otwarcie fabryki Hengst w Gogolinie
Foto: D. Bassek

 

Firma Hengst, specjalizująca się w dziedzinie projektowania i produkcji systemów filtracyjnych wykorzystywanych w motoryzacji otwarła wczoraj nową fabrykę w Gogolinie. W uroczystości udział wzięli obok przedstawicieli centrali firmy Hengst z Niemiec z prezesem Jensem Röttgeringiem na czele także opolscy samorządowcy.

 

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę fabryki w Gogolinie miało miejsce blisko rok temu i już wtedy prezes firmy Hengst Jens Röttgering wskazał na niezwykle atrakcyjną lokalizację terenu i bardzo przyjazny klimat inwestycyjny, stworzony przez samorząd Gogolina. – Szukaliśmy miejsca dla dalszego rozwoju naszego koncernu. Po dokładnej analizie oferowanych nam terenów w wielu krajach europejskich, zdecydowaliśmy, że to właśnie Gogolin jest optymalnym miejscem dalszego rozwoju naszego koncernu – zaznaczył Jens Röttgering. Teraz po roku prac budowlanych może ruszyć produkcja systemów filtrujących na potrzeby czołowych firm branży motoryzacyjnej, przy której pracę znajdzie ok. 130 osób.

 

Otwarcie fabryki Hengst w Gogolinie
Foto: D. Bassek

 

W uroczystym otwarciu fabryki udział wziął nie tylko prezes fimry Hengst oraz włodarze gminy Gogolin, ale także przedstawiciele władz wojewódzkich i państwowych, konsul Niemiec w Opolu Sabine Haake jak i przedstawiciele instytucji wspierających gospodarkę.

 

Otwarcie fabryki Hengst w Gogolinie
Foto: D. Bassek

Po otwarciu każdy z gości miał możliwość zwiedzić fabrykę, która jest najnowocześniejszym zakładem tego koncernu.

ru

Show More