Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

KWW MN podsumowała kampanię wyborczą (wideo)

Mniejszość Niemiecka podsumowała swoją kampanię wyborczą.
Fot.: R.Urban

11.000 podpisów poparcia pod listami kandydatów do sejmiku, 605 kandydatów reprezentujących mieszkańców 37 gmin województwa opolskiego i 230.000 ulotek. To tylko część liczb które przedstawił Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka podczas dzisiejszej konferencji podsumowującej kampanię wyborczą. 

 

W sumie Komitet wystawia 31 kandydatów do Sejmiku Województwa Opolskiego, 154 kandydatów na radnych 7 powiatów województwa opolskiego, 397 kandydatów na radnych 37 Gmin województwa opolskiego i w końcu 23 kandydatów na Wójtów/Burmistrzów miast i gmin województwa opolskiego. Ponadto 8 kandydatów na Wójta/Burmistrza uzyskało oficjalne poparcie Mniejszości Niemieckiej. Na listach KWW Mniejszość Niemiecka znaleźć można 252 kandydatki co daje 42%
i 353 kandydatów co daje 58% całej listy. – W naszą kampanię zaangażowali się sympatycy, koordynatorzy gminnych struktur towarzystwa oraz członkowie komitetu wyborczego – w sumie około 1000 osób – którzy uścisnęli tysiące dłoni – podsumowywał Rafał Bartek pełnomocnik wyborczy KWW Mniejszość Niemiecka.

 

 

Podczas konferencji przedstawiciele KWWMN poinformowali o stronie finansowej kampanii. W sumie zebrano 415.000 zł wpłat, które przeznaczono na 230.000 ulotek, 8000 plakatów, 550 banerów. Wyprodukowano także 10 spotów radiowych, a także 5 telewizyjnych spotów wyborczych. Kandydaci mieli również okazję spotkać się podczas licznych spotkań ze swoimi wyborcami. Duża część kampanii prowadzona była również na portalach społecznościowych gdzie zarówno KWW Mniejszość Niemiecka jak i poszczególni kandydaci promowali program i swoje kandydatury.

 

 

Podczas konferencji prasowej Zuzanna Donath-Kasiura przypomniała także o programie wyborczych KWW Mniejszość Niemiecka, który opiera się na 6 filarach: rodzina, edukacja, gospodarka, infrastruktura, społeczeństwo obywatelskie i ekologia. – Chcemy pokazać, że jesteśmy trzecią drogą dla tego regionu, nie patrzymy przez pryzmat polityki centralnej, tylko przez to, że nasz region to nasza wspólna sprawa. Nieważne, jak tutaj trafiliśmy, wszystkim na jego dobru powinno zależeć – komentował Rafał Bartek.

ru

Show More