Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Co wiesz o mniejszości? (+Audio)

Jak nazywa się najważniejsza organizacja mniejszości niemieckiej w Polsce? W którym województwie mieszka najwięcej przedstawicieli mniejszości? Jak nazywa się poseł, reprezentujący mniejszość niemiecką w Sejmie? Na te i inne pytania odpowiedź znać muszą uczestnicy 10. już edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej.

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej odbędzie się już po raz dziesiąty.
Foto: archiwum

 

Organizatorem konkursu jest biuro posła na Sejm RP Ryszarda Galli i Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Konkurs stanowi doskonałą okazję do zainteresowania uczniów tematyką mniejszości niemieckiej, poznania jej historii i dziedzictwa kulturowego, a także do zdobywania wiedzy w duchu wzajemnego poszanowania i zrozumienia. Konkurs kierowany jest do uczniów z terenu województwa opolskiego uczęszczających do klas IV–VIII szkół podstawowych. Uczestników konkursu można zgłaszać do 14 lutego. Eliminacje szkolne odbędę się 9 marca o godz. 10.30. Podczas tego etapu uczniowie muszą odpowiedzieć na 30 pytań, 20 testowych i 10 otwartych.

 

 

Finał wojewódzki odbędzie się 6 kwietnia o godz. 10.30. Może w nim wziąć udział dwóch reprezentantów szkoły, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali najlepsze wyniki. Konkurs odbywa się w języku polskim. W ramach etapu wojewódzkiego z okazji jubileuszu X edycji konkursu przewidziana została odrębna nagroda specjalna, o którą finaliści będą rywalizować poprzez sporządzenie krótkiej wypowiedzi pisemnej w języku polskim na podany temat. Część ta odbędzie się bezpośrednio po części testowej.
Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz wykaz materiałów, w oparciu o które zostaną przygotowane pytania konkursowe, można znaleźć na www.skgd.pl

adur

Show More