Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Thursday, July 7, 2022

Pasterki w języku niemieckim na Śląsku

Pasterki są po prostu częścią Wigilii. W niektórych kościołach na Śląsku odprawiane są one także w języku niemieckim. A ponieważ miejsca w kościołach są ograniczone z powodu pandemii koronawirusa, niektóre parafie transmitują msze także przez Internet.

 

Województwo Opolskie

Kędzierzyn-Koźle: Pasterka jest tradycyjnie odprawiana o godzinie 22:00 w tamtejszym kościele św. Mikołaja. DFK w Kędzierzynie-Koźlu serdecznie zaprasza wiernych z okolicy – i nie tylko.

 

Opole: w katedrze odprawiana jest pasterka o godz. 22.00 i będzie TUTAJ transmitowana na żywo. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nabożeństwa w języku niemieckim będą odprawiane jak zwykle w kościele św. Sebastiana o godz. 10.00

 

Opole-Grudzice: Pasterka w miejscowym kościele parafialnym odbedzie się o godz. 22.00

 

Kosorowice: Po rocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa w gminie Tarnów Op. kontynuowana jest tradycja niemieckojęzycznej pasterki. Odbędzie się ona w kościele Św. Jana Nepomucena w Kosorowicach o godz. 22.00

 

Głogówek: Tam w kościele św. Bartłomieja odprawiana jest niemieckojęzyczna pasterka. Rozpoczyna się o godzinie 21:00, a nabożeństwo można również TUTAJ śledzić na żywo przez Internet.

 

Województwo Śląskie

Racibórz: Tradycyjnie pasterka odbywa się w kościele św. Paschalisa w Raciborzu-Płoniach o godz. 22.00. Parafia oraz Mniejszość Niemiecka zapraszają wszystkich do udziału w mszy św.

 

Województwo Dolnośląskie

Wrocław: Chociaż nie ma pasterki dla katolików niemieckojęzycznych, nabożeństwa odprawiane są w Kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Kominka 3/5) w oba święta Bożego Narodzenia, za każdym razem o godz. 10.00. W sylwestra msza odprawiana jest o godzinie 15.00, a w Nowy Rok o godzinie 10.00 odbywa się nabożeństwo w języku niemieckim.

 

Ewangelicka parafia św. Krzysztofa we Wrocławiu: W wigilię w tamtejszym kościele będzie odprawione nabożeństwo w języku niemieckim o godz. 16.00, zaś w drugi dzień Świąt o godz. 10.00.

Show More