Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Kompleks Sportowy w Chrząstowicach jeszcze bardziej atrakcyjny!

[responsivevoice_button voice='Polish Female' buttontext='Odsłuchaj treść']

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego obiekt Sportowy w Chrząstowicach jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla piłkarzy, i nie tylko!


W ramach zadania publicznego: – Wsparcie rozwoju instytucjonalnego FC Chronstau 2022″ objekt sportowy w Chrząstowicach zarządzany przez Stowarzyszenie Sportu, Turystyki i Rekracji 1.FC Chronstau – Chrząstowice otrzymał dofinansowanie 7000 zł brutto. W ramach tej kwoty boisko ma teraz uchwyty do siatek piłkochwytów oraz zmywarkę w budynku socjalnym.


Stowarzyszenie co roku organizuje zadania publiczne Gminy Chrzastowice z zakresu sportu. Ponadto przy klubie działa szkółka piłkarska Miro Deutsche Fußballschule, na której treningi uczęszczają dzieci z całej gminy Chrząstowice.


Stowarzyszenie ściśle współpracuje z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej, która na obiekcie w Chrząstowicach organizuje szkolenia i kursy sędziów piłki nożnej. W chrząstowickim obiekcie rozgrywane są rozgrywki o puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Podczas Mistrzostw Europy i Świata na boisku w Chrząstowicach odbywają się strefy kibica. Podczas wakacji obiekt przeznaczony jest na potrzeby półkolonii. Ponadto na terenie boiska spotkania organizuje KLUB Seniora z Gminy Chrząstowice.

Tekst: ml

Foto: Stowarzyszenie Sportu, Turystyki i Rekracji 1.FC Chronstau – Chrząstowice

Show More