Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wykłady o zdrowiu

W zdrowym ciele zdrowy duch! Towarzystwo Dobroczynne Niemców na Śląsku wzięło sobie to przysłowie do serca i zorganizowało we wrześniu i październiku cykl wykładów dla seniorów, którego tematem było zdrowe życie. W wykładach wzięło udział ponad 100 osób.


Towarzystwo Dobroczynne Niemców na Śląsku na prozdrowotne wykłady zaprosiło już po raz drugi. Podobne wykłady odbyły się też w zeszłym roku i cieszyły się sporym zainteresowaniem. – Tematyka wykładów jest faktycznie dostosowana do potrzeb seniorów. Dotyczą one właściwego odżywania w starszym wieku, naturalnych metod na poprawę nastroju i dobry humor, ale też zdrowego stylu życia i tym samym zapobiegania chorobom – wyjaśnia Agata Baron z Towarzystwa Dobroczynnego, które cykl warsztatów organizuje wspólnie z LernRAUM.pl.

Towarzystwo Dobroczynne Niemców na Śląsku na prozdrowotne wykłady zaprosiło już po raz drugi.

Wykłady odbyły się w minionych tygodniach w: Wałbrzychu, Antoniowie, Osowcu, Koźlu i Brożcu. – W każdym z tych wykładów wzięła udział grupa do 25 osób, seniorów, którym jako Towarzystwo zapewniliśmy też dojazd na miejsce wykładu. Referentkę: zielarkę, dietetyczkę i fitoterapeutkę Dominikę Bujara, natomiast organizował dla nas LernRAUM.pl. Wykłady prawdopodobnie odbędą się także w przyszłym roku.

Wykłady odbyły się w minionych tygodniach w: Wałbrzychu, Antoniowie, Osowcu, Koźlu i Brożcu.
Foto: TDN

Towarzystwo Dobroczynne kontynuuje również swoją działalność związaną z udzielaniem pomocy finansowej potrzebującym. – Nadal można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie kosztów ogrzewania. Dotyczy to osób, które ogrzewają zarówno węglem, jak i gazem czy innymi sposobami. Można się też starać o dofinansowanie zakupu leków oraz o paczki żywnościowe. Oczywiście warunkiem uzyskania pomocy są kryteria dochodowe – informuje Agata Baron. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w biurze Towarzystwa Dobroczynnego w Opolu przy ul. Słowackiego 10 albo telefonicznie: 77 454 55 25.

adur

Show More