Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Przygotowują się do wyborów

Kolejna Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Trudnej sztuki autoprezentacji uczyli się podczas minionego weekendu uczestnicy Akademii Samorządowca Mniejszości Niemieckiej, która odbyła się w Turawie. To już czwarte szkolenie dla samorządowców zorganizowane przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

 W Akademii Samorządowca wzięło tym razem udział 25 osób, w przeważającej większości samorządowców z województwa opolskiego. – Wielu z uczestników to już doświadczeni samorządowcy, ale było też kilka osób, które dopiero rozważają start w wyborach samorządowych w przyszłym roku – mówi Sandra Mazur z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy zapoznawali się z zasadami skutecznej autoprezentacji podczas kampanii wyborczej. – Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Trenerzy skupili się na tym, jak kandydaci powinni się zachowywać, jak ubrać stosownie do okazji, a nawet jak zachować właściwie przy stole, a także jak skutecznie prowadzić kampanię wyborczą w mediach społecznościowych – mówi Sandra Mazur. Dla uczestników szkolenia istotna była też sama możliwość spotkania się z innymi samorządowcami. – Bardzo ważna dla mnie była możliwość rozmowy z samorządowcami z innych powiatów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy radnymi MN. Podczas szkolenia mieliśmy także możliwość pozyskać wiele cennych informacji na temat związanych z komunikacją umiejętności odnajdywania się w nowych sytuacjach. Takie szkolenia są bardzo cennym doświadczeniem. Wielu z nas może się zastanowić nad tym, czy wykorzystują wszystkie narzędzia, jakie mają, oraz co i jak mogą robić lepiej – mówi Damian Hutsch, radny powiatu oleskiego z ramienia MN.

 

Kolejna Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej odbędzie się w przyszłym roku wiosną. – Wtedy skupimy się już bardziej na tym, jak dokładnie przeprowadzić kampanię wyborczą i różnych technicznych kwestiach z tym związanych, jako że rok 2018 będzie już rokiem wyborczym – zapowiada Sandra Mazur.

 

Anna Durecka

Show More