Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Superstar 2018

[responsivevoice_button voice='Deutsch Female' buttontext='Den Inhalt anhören']

 

Już 16 czerwca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbędzie się koncert laureatów niemieckojęzycznego konkursu piosenki „Superstar 2018”. Na scenie zaprezentują się wybrani przez specjalną komisję wykonawcy. Swoich faworytów będzie można też wybrać przez internet. Głosowanie już w czerwcu.

Koncert laureatów „Superstar 2018” odbędzie się 16 czerwca.
Foto: Fotoenigma

 

– Podobnie jak w zeszłym roku, wszyscy chętni do wzięcia udziału w naszym konkursie musieli nadesłać nagranie wideo z dwoma zaśpiewanymi przez siebie utworami w języku niemieckim, taki amatorski teledysk. Dzięki temu mogliśmy się przekonać o wokalnych zdolnościach kandydatów i na ich podstawie podjąć decyzję, kogo zaprosić na koncert laureatów – mówi Patrycja Karpińska-Uryga z TSKN.
W sumie nadeszły 32 zgłoszenia. Całkiem sporo – uważa organizatorka. – Przyszło ich dwa razy więcej niż ostatnio, tak że jesteśmy zadowoleni. Poziom również był dobry. Na naszej stronie internetowej www.skgd.pl są już podane nazwiska osób i nazwy zespołów, które zakwalifikowaliśmy do koncertu laureatów – mówi Karpińska-Uryga.

Nie znaczy to jednak, że poza dziesiątką tych wybranych przez komisję nikt inny nie będzie mógł zaśpiewać na scenie Studenckiego Centrum Kultury. – Ci, których nie wybrała komisja, będą mieli szansę na zdobycie tzw. dzikiej karty w głosowaniu internetowym – mówi koordynatorka projektu. Głosowanie odbędzie się od 4 do 6 czerwca na facebookowym profilu mniejszości niemieckiej w Opolu. Autorzy trzech nagrań, które uzyskają najwięcej głosów, wezmą udział w koncercie laureatów. Lista osób i zespołów, które wezmą udział w głosowaniu, również jest już dostępna na www.skgd.pl.

adur

Show More