Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Konkretna, praktyczna wiedza

Dla każdego przedsiębiorcy z województwa opolskiego, który planuje rozwijać swoją działalność na rynku niemieckim, a może już na nim działa, ale chce efektywniej wykorzystać swój potencjał, nadarza się znakomita okazja do zdobycia praktycznej wiedzy. Otóż Izba Gospodarcza „Śląsk” wspólnie z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu zapraszają do  uczestnictwa w Forum „Polski przedsiębiorca na niemieckim rynku – możliwości, wsparcie instytucjonalne, ograniczenia”.

 

Forum odbędzie się 19 maja 2021 r. w formie online, rozpocznie się o godzinie 11.00 i w pełni poświęcone będzie udziałowi i rozwojowi polskich przedsiębiorców w gospodarce niemieckiej. Poruszone zostaną tematy związane ze wsparciem instytucjonalnym. Zostanie również przedstawiona wiedza z punktu widzenia praktyków od lat budujących polsko-niemiecką współpracę gospodarczą. Będzie też możliwość zapoznania się z pozytywnymi cechami wskazanego rynku, ale także tymi, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trudne.

 

 

Relacje biznesowe

Bliskie sąsiedztwo Niemiec otwiera szereg możliwości dla przedsiębiorców z większości branż reprezentujących województwo opolskie, dlatego zbliżające się Forum stanowi wspaniałą okazję do zapoznania się ze specyfiką tamtejszego rynku. Zainteresowani znajdą też odpowiedź na pytanie, jakie mechanizmy pozwalają budować najefektywniejsze relacje biznesowe. Udział w Forum Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki oraz niemieckich instytucji otoczenia biznesu zapewni zapoznanie się z konkretną wiedzą z zakresu wsparcia przedsiębiorczości, jaką posiadają one w swej ofercie.

 

 

Eksperci odpowiedzą

Praktyczna wiedza dotycząca funkcjonowania rynku niemieckiego przekazana będzie przez opolskie firmy o ugruntowanej pozycji na tym rynku. Loża ekspertów odpowie na pytania związane z aspektami formalno-prawno-podatkowymi, przedstawi praktyczną wiedzę dotyczącą nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji biznesowych z Niemcami. Organizatorzy są przekonani, że poruszane podczas Forum zagadnienia będą solidną podstawą do stworzenia modelu biznesowego umożliwiającego sprawne wejście na rynek zewnętrzny. Co ważne – udział w konferencji jest bezpłatny, a zgłoszenia uczestnictwa w Forum przyjmowane są za pomocą formularza online.

K.Ś.

Show More