Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Poradnik dla DFK

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przygotował dodruk publikacji „DFKompetent”. Trzyczęściowy poradnik dla kół DFK, drukowany od 2020 r., przedstawia najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem i finansowaniem kół DFK. Darmowe egzemplarze są już dostępne dla zainteresowanych.


– Pomysł stworzenia „DFKompetent” pojawił się podczas pandemii, kiedy nie mogliśmy z wiadomych względów organizować naszych szkoleń dla struktur Mniejszości Niemieckiej – wyjaśnia Martyna Halek z DWPN. Od tego czasu Dom wydał trzy publikacje pt. „DFKompetent. Poradnik dla działaczy/działaczek kół DFK”. W każdej z nich omawiane są inne kwestie związane z działalnością kół DFK.

W sumie Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wydrukował 300 nowych egzemplarzy, po 100 dla każdej z części „DFKompetent”.

– Omówione są tam szczegółowo np.: rola skarbnika w kole, realizacja małych projektów, zadania zarządu koła, realizacja zadań publicznych, organizacja nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej i inne – mówi Martyna Halek.

Publikacja jest dostępna w siedzibach DWPN, LernRAUM.pl i TSKN.
Foto: M. Halek

Skąd pomysł na dodruk? – Okazało się, że nadal jest zapotrzebowanie na tego typu publikację, która zawiera taką skondensowaną wiedzę na temat działania struktur Mniejszości. Szczególnie teraz, po wyborach nowych zarządów i nowych przewodniczących w kołach DFK. W naszym poradniku znajdą odpowiedzi na większość istotnych pytań – dodaje Martyna Halek. Warto też dodać, że wszystkie trzy publikacje zawierają aktualizacje dotyczące kwestii finansowych i organizacyjnych związanych z organizacją projektów czy działaniem kół. W sumie Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wydrukował 300 nowych egzemplarzy, po 100 dla każdej z części „DFKompetent”.

 

Można je bezpłatnie nabyć w biurze DWPN w Opolu. – Ale także na ul. Krupniczej, w siedzibie LernRAUM.pl, oraz na ul. Konopnickiej w siedzibie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim – mówi Martyna Halek

adur

 

Show More