Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Decyzje personalne

W poniedziałek (6 czerwca) odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń (VdG), który został wybrany pod koniec maja. Oprócz dyskusji o tegorocznych projektach i ich finansowaniu skupiono się na decyzjach personalnych w zarządzie.

Podczas zjazdu delegatów VdG na Górze św. Anny zarząd podjął decyzję o wyborze Rafała Bartka na przewodniczącego organizacji dachowej. Na poniedziałkowym posiedzeniu wybrano natomiast jego trzech zastępców. Sylwia Kus (woj. opolskie), Martin Lippa (woj. śląskie) i Michał Schlueter (woj. warmińsko-mazurskie) będą teraz wiceprzewodniczącymi VdG.

Der neue VdG-Vorstand bei seiner ersten Sitzung
Foto: VdG

Na zjeździe delegatów zadecydowano także o zmianach w statucie, tak aby od tej pory można było również powoływać pełnomocników do określonych zadań. Z tej możliwości skorzystał Zarząd VdG i powołał byłego przewodniczącego Bernarda Gaidę na pełnomocnika do spraw międzynarodowych. Gaida będzie mógł teraz połączyć swoje stanowisko przewodniczącego Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich przy FUEN z zadaniami powierzonymi mu przez Zarząd VdG.

ru

Show More